Emily in Paris

Emily in Paris dizisini bir de güzellik açısından ele almaya ne dersiniz?

Şikago’dan, París’e uzanan bir hayatta güzellik algısının değişikliğini çok net gösteren alıntılar mevcut dizide. Fransız kadınlarının güzellik algısı mı? Yoksa Emily’nin özgüven güzelliği mi? Bence hepsi bir arada harika fakat biz diziyi izlerken Paris’in ışıltısına kapılmışken biraz güzelliğe bu pencereden bakalım.

Paris’te hayat gerçekten böyle mi ? diye düşünülürse kesinlikle böyle değil!

 İlk olarak güzelliğin büyüsü olan kokudan başlayacak olursak dizide lansmanı yapılan De L’Heure  kokusu Guerlain markasına aittir. Türkiye’de bulunmayan hatta havaalanlarındaki satış noktalarında bile bulamayacağınız sadece Fransa’daki Sephora’da bulunan spesifik kadınsı ve romantik bu koku tıpkı Chanel No.5 gibi anlarsınız ya!

Kokulardan bahsetmişken dizide konu alınan otel kokularından ve aslında kokuların duyguların iletişimi olarak tanımlayabileceğimizi bize bir kere daha hatırlatıyor. Araştırmacılar, kokunun istekleri doğrulayan bir ruh hali yarattığını söylüyor. Alışveriş yaptığınız mağazalar, konakladığınız oteller ve  bazı kurumsal şirketlerin kendisine ait bir koku kullanıyorsa sizin artık orasıyla duygusal bir bağınız var demektir.

Emily, bize Paris’in en güzel açılardan karelerini bize keyifle izletse de bilmenizi istediğim diğer bir konu Fransızca bir isim insanlara her zaman yüksek kaliteyi çağrıştırır. Fransa çeşitli cilt ürünleri ve nemlendiriciler ülkesidir. Ürünler ve bakımlar (özellikle yüz masajı) güzellik alanında temeli oluşturan ülkedir. Fransız ürünler bu kadar çokken bu ülkenin kadınlarının güzellik ritüelleri hep merak edilmiştir. Her biri kendi yapısına göre doğal bir görünüm tercih ediyor. Kendileri için güzellik ilkeleri pozitif etkiler yaratan genel bir bakım, özen ve kendini şımartma eğiliminin parçasıdır. Listelerinin en başındaki şey nemlendirmedir. Özellikle vücudunun tamamını nemlendirmeden gün geçirme bize tek öğüt olabilir.

Ve dizinin başrol kahramanı Lily Collins (Emily Cooper) Lancõme’un marka yüzü, iddialı ve doğal makyajından ilham almak isterseniz kullandığı ürünleri instagram profilinden takip etmelisiniz.

2. Sezonda tekrar konuyu ele alırız. Au Revoir ! *

Emiy in Paris’ten İlhamla Ürün Önerileri

Embryolisse Lait Creme Konsantre Nemlendirici Krem

Lancome La vie est belle parfüm

Codage Paris Oh My Cold kış serumu

L’Oreal Paris Les Chocolats Likit Mat Ruj No: 864 Tasty Ruby

Scroll to Top