Deniz Suyundan Gelen Güzellik

Ruhumuza ve bedenimize iyi gelen deniz suyunun güzelliğimize olan faydalarını keşfetmek için beraber derinlere dalmaya ne dersiniz?  

Hepimiz fark etmişizdir yaz mevsiminde deniz suyu ile buluştuğumuzda tenimiz, ellerimiz ve ayaklarımız çok daha sağlıklı bir görünüm alır. Saçlarımız en doğalından havalı görünüm yakalar. Tuzlu suyunun iyileştirici etkisiyle efsanelere konu olan o güzeller güzeli deniz kızı gibi hissederiz.

Peki nedir bu işin sırrı? Yapılan araştırmalara göre deniz suyunun içerisinde çok sayıda şifalı madde bulunmakta. Bu maddelerin en önemlisi olan potasyum klorür; cildin elastikiyetini sağlar ve cildi pürüzsüz ve canlı hale getirir.

En büyük güzellik sırrı, mutluluktur. Deniz havası, oksijeni içimize hapsetmeyi sağlıyor. Bunun sebebi negatif iyonlarla yüklü olması. Yani deniz havası serotonin salgılanmasına yardımcı olarak strese karşı gardımızı almamızı kolaylaştırıyor. Böylelikle mutluluğu yakalıyoruz.

Güneş ışığıyla beraber birleşince deniz suyu, cilt üzerinde son derece etkili bir tedavi süreci başlatmış oluyor. Buna en güzel örnek akne ve akne izlerinin kaybolması.

Denizden gelen güzellik ritüellerini ve destekleyici ürünleri tercih etmek için haklı sebeplerimiz oldukça fazla. Denize gidemiyorsak, serin sulara dalamıyorsak deniz tuzu içerikli ürünleri ve deniz tuzunu çok kolay temin ederek kullanabiliriz.

İçten destek almak isterseniz, 25 yaşı geçmek koşuluyla, cilt için daha faydalı olduğu bilinen balık kolajenleri tercih edebilirsiniz.  (Nutraxin markasını inceleyebilirsiniz.)

Evde uygulayabileceğiniz en popüler spa bakım uygulamaları için bir tarif vereceğim. Bu uygulama, cildi ölü hücrelerden arındırmak için harikadır. Aynı zamanda vücuttaki dolaşımı, toksinleri atmayı sağlar.

Malzemeler:

  • 2 bardak deniz tuzu (Aktarlarda bulabilirsiniz.)
  • 1 bardak zeytinyağı

Yapılışı:

Zeytinyağını ve deniz tuzunu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Kuru cilde ovalayarak sürün. Ardından güzel ılık bir duş alın. Harika bir tene sahip olacaksınız. Ovma işlemi esnasında boynunuzu ve yüzünüzü ovmaktan kaçının.

Yüzünüz için denizin derinliklerinden gelen yeşil mikroalg, kahverengi alg içerikli ürünlerden destek alabilirsiniz. Yosunlar ve mineraller dikkat etmeniz gereken aktif bileşenlerdir. (La Mer, Sisley, Avèn, Codage Paris gibi markalar ürün içeriklerinde yer vermektedir. Cilt yapınıza uygun ürünleri inceleyebilirsiniz.)

Ve yaz döneminde istediğiniz her an denizden çıkmış gibi fresh ve sempatik dalgalar yaratmak isterseniz, saçlarınızda deniz tuzu etkili şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Tonı&Guy sea salt texturising sprey çok başarılı. Hafif nemli saçınıza sıkıp kendi halinde kurumaya bırakabilirsiniz.

Tüm detaylardan sonra deniz kenarında ruhunuzun ve güzelliğinizin tazelenmesi dileğiyle.

Scroll to Top